Kontakt

JBG-2 Sp. z o.o., al. Jana Pawła II 46, 44-240 Żory, Polska Biuro:
+48 32 720 41 48
Biuro:
info@jbght.com
zapytaj ON-LINE

Czyste Powietrze 2024

05.03.2024 r.

W ramach programu Czyste Powietrze można otrzymać dotację na zakup pompy ciepła. Wybierając pompy ciepła JBG HT możesz otrzymać najwyższe, możliwe dofinansowanie. Pompy ciepła JBG HT znajdują się na liście ZUM.

Czyste Powietrze zasady

Program "Czyste Powietrze" stanowi istotną inicjatywę rządową, która stawia sobie za cel walkę ze zanieczyszczeniem powietrza, szczególnie związanym z emisją substancji szkodliwych pochodzących z niskiej emisji. Smog, będący problemem w wielu polskich miastach, często wynika z używania przestarzałych kotłów węglowych, które wydzielają duże ilości trujących substancji. Dotacje z Czystego Powietrza mają wspomóc mieszkańców przy wymianie starych, nieekologicznych źródeł ciepła.

czyste powietrze, dotacja pompa ciepła, lista zum pompy ciepła

Czyste Powietrze zmiany

Nowe zasady dofinansowania pompy ciepła w programie Czyste Powietrze wchodzą w życie już od kwietnia 2024. Dotacje do pomp ciepła obejmować będą tylko i wyłącznie pompy ciepła znajdujące się na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów ZUM. Uszczelnienie listy i zmiany w programie mają na celu weryfikację jakości pomp ciepła znajdujących się na rynku i jasną informację dla klientów o wydajności instalowanych przez nich pomp ciepła.

Czyste powietrze terminy


Wejście w życie programu ze zmianami: 22 kwietnia 2024 r.
Zakończenie okresu przejściowego: 13 czerwca 2024 r.

Dofinansowanie do pompy ciepła

Aby uzyskać dofinansowanie z programu "Czyste Powietrze" na instalację pompy ciepła, należy podjąć kilka niezbędnych kroków:

Warunki dofinansowania na pompę ciepła

Podstawowym warunkiem jest zweryfikowanie zapotrzebowania budynku na ciepło, co można osiągnąć poprzez przeprowadzenie audytu energetycznego. Następnie należy złożyć wniosek o dofinansowanie osobiście lub online poprzez odpowiednie platformy. Co ciekawe, na wykonanie audytu energetycznego również można postarać się o dotację z programu Czyste Powietrze. Wykonanie badania zapotrzebowania budynku na energię cieplną jest kluczowe dla prawidłowego doboru pompy ciepła. Tylko po wykonaniu profesjonalnego audytu klient może mieć pewność, że pompa ciepła będzie pracować wydajnie i nie generować dodatkowych kosztów w użytkowaniu.

Maksymalne dofinansowanie do pompy ciepła

Wysokość dofinansowania zależy od różnych czynników, takich jak dochód wnioskodawcy czy rodzaj inwestycji. Istnieje jednak określony limit, który nie może zostać przekroczony. Wybierając pompę ciepła o podwyższonej klasie energetycznej można będzie otrzymać nawet do 19 400 zł zwrotu (podstawowy poziom dofinansowania). Warunki programu Czyste Powietrze w 2024 roku potwierdzają, że będzie można otrzymać nawet 28 100 zł (podwyższony poziom dofinansowania) oraz nawet 35 200 zł dofinansowania (dla beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania) na zakup pompy ciepła o podwyższonej klasie energetycznej.

Czyste Powietrze wniosek

Po weryfikacji zapotrzebowania budynku na ciepło i spełnieniu warunków dofinansowania, kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o dofinansowanie, który musi zawierać niezbędną dokumentację. Wniosek można złożyć osobiście lub przez internet. Przyjmują go oddziały Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wypełnione formularze można również składać w urzędach gmin, które realizują wspólnie z WFOŚiGW dopłaty do pomp ciepła w ramach programu Czyste Powietrze. W przypadku ubiegania się o kredyt bankowy na termomodernizację budynku - do wniosku o dopłatę z programu Czyste Powietrze będziesz musiał złożyć również wniosek o kredyt w banku.

Sprawdź: Czyste powietrze wniosek

Czyste Powietrze dotacje

Program "Czyste Powietrze" oferuje również możliwość dofinansowania wymiany istniejącego kotła na pompę ciepła, co stanowi atrakcyjną opcję dla właścicieli starszych budynków. Warunki otrzymania dotacji określają, że dofinansowanie można otrzymać na pompę ciepła, ale także na instalację fotowoltaiczną, termomodernizację polegającą na ociepleniu budynku czy wymianie okien i drzwi na energooszczędne.

Sprawdź: Jakie dotacje w programie Czyste Powietrze?

Lista ZUM pompy ciepła

Wybierając pompę ciepła o podwyższonej klasie efektywności energetycznej można uzyskać maksymalną wysokość dofinansowania. Pompa ciepła musi spełniać najwyższej wymagania efektywności energetycznej, co zapewnia uszczelnienie listy ZUM w roku 2024. W poprzednich edycjach tylko do zakupu pompy ciepła o najwyższych parametrach przyznawano aż 19 400 zł. Skorzystaj z dotacji, wybierz pompę ciepła polskiego producenta JBG HT. Z naszymi pompami ciepła otrzymasz najwyższą, możliwą dotację w programie Czyste Powietrze.

Pompy ciepła JBG HT znajdują się na liście ZUM, co potwierdza ich najwyższe parametry jakościowe i wydajnościowe. Posiadają również klasę energetyczną A+++/A+++. Poziom dofinansowania do zakupu pompy ciepła JBG HT będzie najwyższy z możliwych w Programie Czyste Powietrze.

Podsumowanie

Program "Czyste Powietrze" oraz dostępne dofinansowanie do instalacji pomp ciepła stanowią istotne narzędzia w walce ze zanieczyszczeniem powietrza oraz poprawy efektywności energetycznej budynków. Dzięki temu programowi można nie tylko przyczynić się do ochrony środowiska, ale również osiągnąć znaczne oszczędności w kosztach ogrzewania. Przed przystąpieniem do procesu ubiegania się o dofinansowanie warto dokładnie zapoznać się z warunkami programu oraz skonsultować się z odpowiednimi instytucjami.

W 2024 ruszyła kolejna edycja programu "Czyste Powietrze". Jej zasady uległy zmianie i dofinansowanie na pompę ciepła będzie można otrzymać wybierając pompy ciepła znajdujące się na liście ZUM. Warto wybierać pompy ciepła o podwyższonej klasie efektywności energetycznej.


Galeria:

Wróć

JBG-2 Group:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się. Polityka prywatności »

Masz jakieś pytanie w sprawie naszej oferty?

Zostaw dane do kontaktu - pomożemy

Imię i Nazwisko:*
Nazwa firmy:
Numer telefonu / Adres e-mail:*
Przepisz kod z obrazka: *
token


* - Pola wymagane