Kontakt

JBG-2 Sp. z o.o., al. Jana Pawła II 46, 44-240 Żory, Polska Biuro:
+48 32 720 41 48
Biuro:
info@jbght.com
zapytaj ON-LINE

Inwerterowa pompa ciepła - klucz do oszczędności

12.12.2023 r.

W dzisiejszych czasach, gdy poszukiwania efektywnych i oszczędnych rozwiązań grzewczych są priorytetem, sprężarka inwerterowa wyróżnia się jako kluczowy element inwerterowej pompy ciepła. Działa ona na zasadzie płynnej regulacji mocy, co sprawia, że te zaawansowane technologie grzewcze są niezwykle efektywne. Pompa ciepła ze sprężarką inwerterową to obecnie najlepszy rodzaj pomp ciepła dla taniego ogrzewania domu i ogrzewania wody.

inwerterowa pompa ciepła, pompa ciepła inwerterowa, inwertowa pompa ciepła monoblok

Inwerterowa pompa ciepła to nowoczesne urządzenie, które dzięki zastosowaniu technologii inwerterowej pozwala na płynną regulację mocy, co przekłada się na oszczędność energii i komfort cieplny w domu. Wykorzystuje energię ze źródła ciepła, takiego jak powietrze czy woda, co sprawia, że jest ekologicznym rozwiązaniem. Silnik inwerterowy sprawia, że urządzenie grzewcze pracuje płynnie i pobiera mniej energii elektrycznej.

Inwerterowe pompy ciepła, dzięki zdolności do dostosowywania mocy do bieżących warunków, zapewniają efektywne i oszczędne ogrzewanie domu, co daje komfort termiczny. Wprowadzenie inwerterowej pompy ciepła do systemu grzewczego może znacząco wpłynąć na rachunki za energię, minimalizując zużycie prądu.

Spreżarka inwerterowa pompy ciepła - jakie korzyści?

W przeciwieństwie do sprężarek ON/OFF, pompa ciepła z inwerterową sprężarką pozwala na regulację mocy i wydajności urządzenia grzewczego. Silnik inwerterowy sam reguluje obroty sprężarki. Inwerterowa regulacja nie generuje nadwyżek energii cieplnej, dopasowując moc grzewczą do zapotrzebowania cieplnego budynku w danej chwili.

W porównaniu do konwencjonalnych sprężarek typu ON/OFF, sprężarki inwerterowe w pompach ciepła przynoszą szereg korzyści:

Inwerterowa pompa ciepła powietrze woda - technologia dla efektywności energetycznej

Kompresor inwerterowy i jego wpływ na działanie pompy ciepła opisano powyżej. Ogromne znaczenie dla oczekiwanych oszczędności na energii elektrycznej ma też rodzaj pompy ciepła. Współczesne pompy ciepła różnią się ze względu na powietrzne i gruntowe. Powietrzne pompy ciepła można natomiast podzielić na pompy ciepła powietrze-powietrze (popularne klimatyzatory) oraz pompy ciepła powietrze woda (pobierające ciepło z powietrza i przekazujące je przy użyciu wody do wnętrza budynku). Inwerterowa pompa ciepła powietrze woda to urządzenia optymalne dla ogrzewania domu i wody użytkowej. Pompy ciepła charakteryzujące się sprężarką inwerterową zapewniają najwyższy współczynnik COP (czyli stosunek energii cieplnej otrzymanej z dostarczonej energii elektrycznej i wynikowo SCOP (liczone dla całego sezonu).

Pompa ciepła inwerterowa monoblok

Pompa ciepła inwerterowa monoblok, w odróżnieniu od urządzeń typu split, jest prostsza w montażu (wszystkie elementy urządzenia grzewczego są zamknięte w jednej, zewnętrznej jednostce), a do jej instalacji nie są wymagane uprawnienia F-gaz. Pompa ciepła monoblok zapewnia wyższą sprawność energetyczną niż jednostki typu split.

W ofercie JBG HT - polskiego producenta pomp ciepła znajdują się inwerterowe pompy ciepła o mocy 10K i 15K. Pompy ciepła JBG HT to pierwsze polskie pompy ciepła inwerterowe, które otrzymały certyfikat Keymark.

W ofercie znalazła się też pompa ciepła 6 kw.

Jeżeli chcesz montować inwerterowe pompy ciepła JBG HT:

 


Galeria:

Wróć

JBG-2 Group:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się. Polityka prywatności »

Masz jakieś pytanie w sprawie naszej oferty?

Zostaw dane do kontaktu - pomożemy

Imię i Nazwisko:*
Nazwa firmy:
Numer telefonu / Adres e-mail:*
Przepisz kod z obrazka: *
token


* - Pola wymagane